Z dumą informujemy, że Tymoteusz Wójtewicz z klasy 3ag został laureatem przesłuchań dla szkół muzycznych organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej, zdobywając maksymalną ilość punktów.  W nagrodę został zaproszony do Lusławickiej Orkiestry Talentów, której organizatorem jest Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego - powołanej z inicjatywy kompozytora. Posiada ona status Narodowej Instytucji Kultury.
W czasie dwuletniego projektu orkiestrowego, odbywającego się w Centrum w Lusławicach, w sąsiedztwie dworu profesora, Tymek wraz z czterdziestoma laureatami z całej Polski, uczestniczy w warsztatach muzycznych i rozwija swój talent pod okiem muzyków czołowych orkiestr (Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Sinfonia Varsovia i Sinfonietta Cracovia).

Wyróżnienie

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że VI Liceum Ogólnokształcące im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".

Współpraca