W ramach 56. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, filharmonia oferuje nam bilety w promocyjnej cenie, na kilka wybranych koncertów. Pierwszy z nich odbędzie się dzisiejszego wieczoru. W repertuarze dzieła Szpilmana, Warsa oraz Kilara. Pianista Marek Żebrowski wystąpi wraz z orkiestrą symfoniczną FP, pod batutą Michała Klauza. Bilety w cenie 15zł można zakupić w kasie, na hasło "VI LO".

Koncert pod hasłem "Dawniej i dziś", już 26 września (środa) o godz.19.00. W programie dzieła Szarzyńskiego, Gorczyckiego, Paderewskiego i Góreckiego. Wystąpi wybitny Polski Chór Kameralny pod batutą Jana Łukaszewskiego, z towarzyszeniem Capelli Bydgostiensis oraz soliści. Bilety w cenie 15zł

28 września (piątek) o godz. 19.00 usłyszymy wielkie dzieła Lutosławskiego, Kilara, Szymanowskiego. Do fortepianu zasiądzie znany i utalentowany Ingolf Wunder, a orkiestra symfoniczna FP wystąpi pod batutą Marka Pijarowskiego. Cena biletu: 15zł
Na te dwa koncerty, można rezerwować bilety w bibliotece u p.Agnieszki Więckiewicz.

UWAGA!
Nie lada gratka dla melomanów. 14 października odbędzie się niezwykły koncert na Hali ARENA w Toruniu. NIESZPORY LUDŹMIERSKIE Jana Kanty Pawluśkiewicza. Wystąpią:Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka, Jakub Badach, Jacek Wójcicki, Marek Bałata. Soliści wystąpią wraz orkiestrą symfoniczną FP pod batutą Ewy Strusińskiej oraz chórem Opery Nova,który przygotowuje Henryk Wierzchoń. Na koncert obowiązują BEZPŁATNE karty wstępu, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o szybką rezerwację.

Wyróżnienie

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019".

Współpraca