Listopad … czas refleksji i zadumy nad istotą przemijania …
Jak wspominać bliskich? Co po nich pozostaje? Przedmioty, książki , słowa i zapamiętane sceny? Pamięć zamknięta w przedmiotach i w umysłach? Jak opowiadać o tych, co odeszli bez sentymentalizmu?


„Kiedyś sądziłem, że ludzi pamiętamy, dopóki możemy ich opisać. Teraz myślę, że jest odwrotnie: są z nami, dopóki nie umiemy tego zrobić. Dopiero martwych mamy na własność. Zredukowanych do jakiegoś obrazka czy kilku zdań”.

Marcin Wicha w swojej książce „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”  stworzył portret matki wykorzystując przedmioty i wspomnienia. Napisany zwięzłym, stonowanym i prostym językiem. Napisany językiem pełnym ciepła i zrozumienia …

Wszystkich zainteresowanych tematyką, książką i postacią autora zapraszamy na „Szufladę Literacką” we wtorek 27 listopada na godzinę 14:00 do czytelni!

Wyróżnienie

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019".

Współpraca