Wielkimi krokami zbliża się Cecyliada! Z tego powodu Samorząd Uczniowski postanowił reaktywować ubiegłoroczny pomysł na "Tydzień Cecyliady". Będzie on trwał od początku tego tygodnia, czyli od poniedziałku 3 grudnia.
Harmonogram na Tydzień Cecyliady:
poniedziałek 3 grudnia - Pozytywny Dzień - tego dnia, pomimo poniedziałku, staramy się być pozytywni. Każdy uczeń, który ubierze się kolorowo i zwariowanie będzie zwolniony z niezapowiedzianych kartkówek oraz odpowiedzi. Będą też talony na przytulanie i serpentyny. Będzie pozytywnie! 

wtorek 4 grudnia - przerwa na Dzień Nauki.
środa 5 grudnia - w ten dzień, z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i tematu tegorocznej Cecyliady, obowiązują przebrania związane z Polską - jej obyczajami, historią, epokami. Mogą to być przebrania słowiańskie, z epoki romantyzmu, itd.… Wszystko zależy od Waszej kreatywności! Każdy przebrany uczeń jest zwolniony z pytania oraz niezapowiedzianej kartkówki.
czwartek 6 grudnia  - dnia wypadają Mikołajki, każdy kto będzie miał świątecznie akcenty (np. czapki Mikołajów, Elfów itp.) dostanie od naszych słodkich Mikołajek słodką niespodziankę!
piątek 7 grudnia  - tego dnia zapraszamy wszystkich do wspólnego tańczenia belgijki i nie tylko! Postaramy się zintegrować poprzez taniec, a przy tym dobrze się bawić. Każdą chętną osobę (nauczyciele również są mile widziani!) zapraszamy na przerwach na szkolne korytarze.
Zapraszamy całą szkolną społeczność do wspólnej zabawy!

 

Wyróżnienie

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019".

Współpraca