Moi kochani Uczniowie,

Jesteśmy na początku okresu zawieszenia zajęć w związku z epidemią wirusa COVID-19. Nie możemy traktować tej przerwy jako dodatkowych wakacji. Szkoła postanowiła kontynuować edukację w zmienionej formie, której istota polega na kontaktach on-line z nauczycielami oraz na Waszej indywidualnej pracy. Napływają do nas informacje, że bardzo wielu uczniów korzysta z tej formy wsparcia i kontynuuje kształcenie, zdając sobie sprawę z tego, że czas płynie, a koniec epidemii jest niepewny.

Docierają do Was materiały edukacyjne i zadania do wykonania od wszystkich nauczycieli. Jako Dyrektor szkoły zobowiązuję Was do wykonywania poleceń i zadań zleconych przez nauczycieli. Bardzo proszę o sumienną pracę i przygotowanie do różnych, wskazanych przez nauczycieli form ewaluacji. Przez cały okres zawieszenia zajęć będę monitorować pracę całej społeczności szkolnej. Nie wahajcie się kontaktować z nauczycielami, zadawać pytań, prosić o wskazówki, etc.

A oto kilka "przykazań" w związku z trudną sytuacją nas wszystkich:

  • Nie wychodź, jeśli nie musisz! Pamiętaj, że młodzi ludzie są często nosicielami wirusa, a przecież macie rodziców, dziadków, którzy mogą się zarazić!
  • Zachowuj zasady higieny! Młodzi ludzie też mogą się zarazić i mieć objawy choroby.
  • Odwołaj zaplanowane imprezy (np. osiemnastki) i przełóż je na inny termin! Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze.
  • Słuchaj rodziców! Jeśli zakazują Wam czegoś, to tylko dlatego, że zależy im na Waszym zdrowiu.
  • Nie marnuj czasu! Ucz się i pamiętaj o tym, że w momencie egzaminów epidemia nie będzie żadnym usprawiedliwieniem.

Bądźcie odpowiedzialni! Ten trudny czas, to czas sprawdzianu waszej dojrzałości i postawy prospołecznej!

Życzę Wam dużo zdrowia i owocnej pracy!

Dyrektor szkoły - dr Wiesława Burlińska

Wyróżnienie

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2020".

Współpraca