I oto nadeszły, upragnione wakacje!

Z tej okazji pragnę pożegnać się z Wami, uczniami VI LO szczególnie serdecznie. Chcę też podziękować Wam za to, że w tej szczególnej sytuacji „daliście radę” – tak jak to zawsze „szóstkowicze” radę dawali i dawać dalej będą. Odsunięci od szkoły, osamotnieni potrafiliście stawić czoła nowym wyzwaniom związanym z nauką zdalną, która, jak na to nie patrzeć, jest inna, bardziej techniczna, a mniej ludzka. Ale cóż, w takim czasie przyszło Wam uczyć się, a nam uczyć Was…

Dziękuję więc również Waszym nauczycielom, którzy bardzo szybko i skutecznie opanowali nowe narzędzia pracy i wspierali Was w uczeniu się na odległość.

W czasie pandemii Wasi rodzice odegrali rolę szczególną – stwarzali Wam warunki do dobrej nauki, pomagali Wam i wspierali psychicznie. Dlatego to rodzicom chcę dzisiaj powiedzieć wielkie – DZIĘKUJĘ.

Mam nadzieję, że wykorzystaliście ten czas jak najlepiej, że zrozumieliście dzięki niemu, jak ważny jest kontakt z ludźmi – kolegami i nauczycielami i że z tym większym zapałem wrócicie do Szkoły we wrześniu. Mam nadzieję, że nie będzie to „szkoła przez szybkę”, ale prawdziwe budowanie wiedzy, świadomości i tożsamości osobistej i grupowej we wzbogacającej  interakcji z drugim człowiekiem. „Człowiek potrzebuje człowieka, by stać się człowiekiem.”

Życzę Wam wspaniałych, BEZPIECZNYCH wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu.

Dyrektor szkoły – dr Wiesława Burlińska

Wyróżnienie

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2020".

Współpraca