W tym roku przypada 40 rocznica wydarzeń bydgoskiego marca 81r., znanych jako Prowokacja Bydgoska. W związku z tymi pamiętnymi dla naszego Miasta wydarzeniami, Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta oraz VI Liceum Ogólnokształcące zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie wiedzy na temat 40. rocznicy wydarzeń "Bydgoskiego Marca 1981" .Tematyką konkursu będą kwestie związane z wydarzeniami Prowokacji Bydgoskiej oraz Bydgoską i Solidarnością z początku lat ’80.

 

Konkurs będzie miał 2 etapy: eliminacje szkolne w formie quizu przeprowadzonego na platformie internetowej oraz finał w formie stacjonarnej, o ile nie pogorszy się sytuacja epidemiologiczna, który odbędzie się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu i będzie przypominał znany wszystkim turniej „Jeden z dziesięciu”.

 

Zapraszam Was do zgłaszania się do Waszych nauczycieli historii i WOS do piątku 26 lutego 2021. Warto, bo są fajne nagrody, a historia lokalna powinna interesować nas wszystkich!

 

 

46 miejsce w kraju!

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2021".

Współpraca