W sierpniu został zatwierdzony kolejny projekt złożony przez naszą szkołę w ramach programu Erasmus+ Edukacja Szkolna Akcja 2 Partnerstwa Strategiczne "Współpraca na rzecz Innowacji i wymiany dobrych praktyk" Partnerstwa strategiczne współpracy szkół KA219. Projekt "Speak up, even if your voice shakes" jest skierowany do uczniów klasy pierwszej liceum oraz uczniów szkół partnerskich z Niemiec, Słowenii i Włoch. Łączy wymianę międzynarodową ze szkoleniem umiejętności wypowiedzi publicznej, debatą oksfordzką i zajęciami na platformie Twinspace. Całe przedsięwzięcie będzie trwać dwa lata.
Wszystkich uczniów zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy na zebranie informacyjne na długiej przerwie (10:35) w piątek 15 września do sali 85.

Wyróżnienie

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że VI Liceum Ogólnokształcące im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".

Patronat