Na szereg koncertów, w ramach 55. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, w dniach 11 IX - 6 X. Filharmonia przygotowała dla naszej szkoły specjalną ofertę cenową. Wszystkie koncerty w cenie 10zł! (liczba biletów jest ograniczona). 
Najbliższy koncert odbędzie się w przyszłą środę 20 września, o godz. 19.00. Wystąpi skrzypek Jarosław Żołnierczyk, wraz z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, pod batutą Agnieszki Duczmal. W repertuarze dzieła Beethovena, Czajkowskiego i Twardowskiego.

22 września o godz. 19.00 zabrzmi Koncert podwójny na skrzypce i wiolonczelę a - moll op. 102 Brahmsa oraz poemat symfoniczny "Życie bohatera" Straussa. A to wszystko w ramach koncertu Andrzej Szwalbe in memoriam.
24 września na deskach Filharmonii Pomorskiej zagoszczą litewskie brzmienia. Będziemy gościć Litewską Narodową Orkiestrę Symfoniczną z Wilna, wraz z dyrygentem Modestasem Pitrenasem. Solistą tego wieczoru będzie Eugene Indjic - pianista. Podczas wieczoru usłyszymy dzieła litewskich kompozytorów, a także Czajkowskiego i Beethovena.
26 września, godz. 19.00
Wieczór z Cameratą Cracovia. A w repertuarze śpiewy polskie, ukraińskie i ruskie.

Szczegółowy repertuar można znaleźć na plakatach wywieszonych w szkole oraz w bibliotece u p. Agnieszki Więckiewicz. 

Wyróżnienie

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że VI Liceum Ogólnokształcące im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".

Patronat