Dnia 26 II 2018 roku (poniedziałek) zapraszamy uczniów Klubów Humanistycznych klas 1e, 2e i 3e oraz uczniów z innych szkół uczestniczących w sesji na drugą część XVI Konferencji naukowej Kultura i (a) media, która rozpocznie się  w sali 46 o godzinie 8.00 warsztatami translatorskimi. Następnie w sali 46 prof. dr hab. P. Śliwiński (UAM Poznań) wygłosi wykład Wat ciągle współczesny. Po wykładzie uczniowie klasy 1e oraz zaproszeni uczniowie z innych szkół  udają się do sali 44 na warsztaty z drem K. Kocem (UAM Poznań), zaś pozostali uczniowie do sali 46 na warsztaty z drem M. Jaworskim (UAM Poznań). Przewidywane zakończenie: godz. 12.30.

 

Zapraszamy tegorocznych Maturzystów  do uczestnictwa w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Talent za Talent" organizowanego przez Stowarzyszenie Cognitis. Celem konkursu jest wyłonienie ciekawych i pełnych pasji uczniów, którzy wyróżniają się nie tylko wynikami w nauce, ale również:

  • uczestnictwem w olimpiadach i konkursach,
  • działalnością w samorządach, wolontariatach lub innych grupach,
  • podejmowaniem interesujących inicjatyw,
  • organizowaniem wydarzeń.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową Stowarzyszenia Cognitis oraz do regulaminu konkursu.

W ramach współpracy związanej z programem Klasa akademicka SGH informujemy o konkursie organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe Energetyki. SKN Energetyki organizuje konkurs na esej dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się tutaj.

W razie pytań można się kontaktować bezpośrednio z organizatorami konkursu.

Z radością informujemy, że do finału Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zakwalifikował się zespół w składzie: Piotr Augustynowicz (klasa 2b), Weronika Holak i Jędrzej Kopiszka (klasa 2d). Serdecznie gratulujemy!

Z wielką radością informujemy, że Beata Haracewiat (klasa 3b) zakwalifikowała się do finału Olimpiady Języka Niemieckiego. Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i mocno trzymamy kciuki!

Wyróżnienie

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że VI Liceum Ogólnokształcące im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".

Patronat