Listopad … czas refleksji i zadumy nad istotą przemijania …
Jak wspominać bliskich? Co po nich pozostaje? Przedmioty, książki , słowa i zapamiętane sceny? Pamięć zamknięta w przedmiotach i w umysłach? Jak opowiadać o tych, co odeszli bez sentymentalizmu?

„Kiedyś sądziłem, że ludzi pamiętamy, dopóki możemy ich opisać. Teraz myślę, że jest odwrotnie: są z nami, dopóki nie umiemy tego zrobić. Dopiero martwych mamy na własność. Zredukowanych do jakiegoś obrazka czy kilku zdań”.

Marcin Wicha w swojej książce „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”  stworzył portret matki wykorzystując przedmioty i wspomnienia. Napisany zwięzłym, stonowanym i prostym językiem. Napisany językiem pełnym ciepła i zrozumienia …

Wszystkich zainteresowanych tematyką, książką i postacią autora zapraszamy na „Szufladę Literacką” we wtorek 27 listopada na godzinę 14:00 do czytelni!

KONKURS WOJEWÓDZKI „WYBRAŁA(E)M, PRZECZYTAŁA(E)M, POLECAM, CZYLI GAWĘDA O JEDNEJ KSIĄŻCE”

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

View the embedded image gallery online at:
http://vilo.bydgoszcz.pl/biblioteka#sigFreeIda8647b92ed
Szczegóły konkursu na stronie. Zachęcamy tez do zapoznania się z gablotą biblioteczną w naszej szkole. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do biblioteki do 9 listopada!

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych! W związku z tym przygotowaliśmy dla Was sporo atrakcji, które będziemy ogłaszać sukcesywnie.

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w konkursie fotograficznym "PRZYŁAPANI NA CZYTANIU".

Czytaj więcej...

Od piątku 30 października do piątku 27 listopada zapraszamy do czytelni na kiermasz książek.

Przejrzyjcie swoje domowe biblioteczki. Na pewno na Waszych regałach znajdują się pozycje, którymi chcielibyście podzielić się z innymi. Możecie je sprzedać lub wymienić na inne książki, które przyniosą uczniowie i nauczyciele.

Można też przyniesione książki podarować szkolnej bibliotece!

Każda książka musi być podpisana, wyceniona oraz zawierać kontakt do właściciela. Zachęcamy do udziału, czas dać książkom drugie życie!

Wyróżnienie

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że VI Liceum Ogólnokształcące im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".

Współpraca