Miło nam poinformować społeczność szkolną o tym, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach akcji 1  - Mobilność kadry edukacji szkolnej  w programie Erasmus+ na lata 2015-2017. Zgodnie z założeniami naszego projektu "Nauczyciel w Europie - podnoszenie kompetencji nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy" siedemnastu nauczycieli  i jeden pracownik szkoły skorzysta z kursów metodyczno-językowych oraz językowych doskonaląc się w następujących krajach europejskich: Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Malta. Realizacja projektu będzie na bieżąco relacjonowana na stronie internetowej naszej szkoły.

Pierwszym beneficjentem programu Erasmus+ w naszej szkole jest pani prof. Joanna Lisewska, nauczycielka języka angielskiego, która od 27 lipca do 7 sierpnia przebywała we Włoszech, gdzie uczestniczyła w kursie języka włoskiego "Superintensive + 5" na poziomie zaawansowanym. Organizatorem szkolenia była szkoła Leonardo da Vinci we Florencji. Z przyjemnością informujemy, że pani prof. Lisewska otrzymała w zeszłym tygodniu certyfikat znajomości języka włoskiego CELI 4 wystawiony przez Uniwersytet w Perugii i tym samym zyskała uprawnienia do nauczania języka włoskiego. Serdecznie gratulujemy!

W ramach przygotowania językowego do wyjazdów na szkolenia Erasmus+ latem 2016 roku, dziewięciu pracowników naszej szkoły uczęszcza w tym roku szkolnym na kursy języka angielskiego lub niemieckiego.

podsumowanie projektu

Uczestnicy projektu