Miło nam poinformować społeczność szkolną o tym, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach akcji 1  - Mobilność kadry edukacji szkolnej  w programie Erasmus+ na lata 2015-2017. Zgodnie z założeniami naszego projektu "Nauczyciel w Europie - podnoszenie kompetencji nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy" siedemnastu nauczycieli  i jeden pracownik szkoły skorzysta z kursów metodyczno-językowych oraz językowych doskonaląc się w następujących krajach europejskich: Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Malta. Realizacja projektu będzie na bieżąco relacjonowana na stronie internetowej naszej szkoły.

Pierwszym beneficjentem programu Erasmus+ w naszej szkole jest pani prof. Joanna Lisewska, nauczycielka języka angielskiego, która od 27 lipca do 7 sierpnia przebywała we Włoszech, gdzie uczestniczyła w kursie języka włoskiego "Superintensive + 5" na poziomie zaawansowanym. Organizatorem szkolenia była szkoła Leonardo da Vinci we Florencji. Z przyjemnością informujemy, że pani prof. Lisewska otrzymała w zeszłym tygodniu certyfikat znajomości języka włoskiego CELI 4 wystawiony przez Uniwersytet w Perugii i tym samym zyskała uprawnienia do nauczania języka włoskiego. Serdecznie gratulujemy!

W ramach przygotowania językowego do wyjazdów na szkolenia Erasmus+ latem 2016 roku, dziewięciu pracowników naszej szkoły uczęszcza w tym roku szkolnym na kursy języka angielskiego lub niemieckiego.

podsumowanie projektu

Uczestnicy projektu

                      

dr Wiesława Burlińska
Dyrektor,
nauczyciel języka francuskiego

mgr Jolanta Jerzy
Zastępca Dyrektora,
nauczyciel matematyki

mgr Adrian Sajna
Zastępca Dyrektora,
nauczyciel języka niemieckiego
mgr Agnieszka Grochocka
nauczyciel bibliotekarz
mgr Joanna Lisewska
nauczyciel języka angielskiego
dr Monika Izbaner
nauczyciel języka angielskiego
mgr Małgorzata Kosek
nauczyciel języka niemieckiego
dr Marta Szreiber
nauczyciel języka niemieckiego
mgr Hanna Reich-Tholonias
nauczyciel języka francuskiego

mgr Gabriela Guzek
główny księgowy

 

mgr Katarzyna Sobczak
nauczyciel przedsiębiorczości

 

mgr Piotr Malinowski
nauczyciel fizyki

 

mgr Grzegorz Wojewoda
nauczyciel fizyki

 

mgr Anna Karaszewska
nauczyciel matematyki

 

mgr Zofia Olędzka
nauczyciel matematyki i informatyki

 

mgr Alojzy Markwitan
nauczyciel chemii

 

mgr Krzysztof Lubiński
nauczyciel wychowania fizycznego

 

mgr Anna Bukowska
nauczyciel języka niemieckiego

Wyróżnienie

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019".

Współpraca