25 marca 2013 r. przy VI Liceum Ogólnokształcącym, po wielu miesiącach budowy, został oficjalnie otwarty kompleks boisk sportowych „Orlik”. W uroczystości wzięło udział wielu dostojnych gości, między innymi znani absolwenci "Szóstki": Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, Dyrektor Wydziału Edukacji UM Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz (również wieloletni Dyrektor VILO), poseł Tomasz Latos, oraz Radny Lech Zagłoba - Zygler, ale także inni: Radna Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego Elżbieta Krzyżanowska, Dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Bydgoszczy Lucyna Kojder-Szweda, Władze zaprzyjaźnionych uczelni, dyrektor zaprzyjaźnionego liceum i wielu wielu innych.

Od tego czasu systematycznie odbywają się na nim różnorodne zajęcia szkolne. Służy również wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Nasz Orlik posiada boisko ze sztucznej trawy służące przede wszystkim do gry w piłkę nożną oraz boisko wielofunkcyjne do gry m.in. w koszykówkę i siatkówkę. Nasz obiekt wyróżnia budynek, w którym znajdują się szatnie, zaplecze sanitarne, magazyn sprzętu sportowego, pokój animatorów oraz pomieszczenie do ćwiczeń siłowych i aerobicu. Budynek wspaniale komponuje się z zabytkową bryłą szkoły. Młodzież ma możliwość aktywnego spędzania czasu i odpoczynku na świeżym powietrzu po intelektualnym wysiłku.

Orlik jest udostępniany wszystkim mieszkańcom Bydgoszczy popołudniami oraz w soboty i niedziele. Codziennie od 16 do 20, a w sobotę i niedzielę już od 10 odbywają się rozgrywki sportowe z udziałem dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Największym zainteresowaniem cieszy się murawa piłkarska, nie mniejszym boisko wielofunkcyjne, które popołudniami zamienia się w kort do tenisa ziemnego. Nasi animatorzy dbają o porządek na obiekcie, pomagają w organizacji zajęć i udostępniają sprzęt sportowy.

Z uwagi na duże obłożenie boisk radzimy dokonywać wcześniejszej rezerwacji.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Naszego Boiska.

Minęły 2 lata od czasu oddania do użytku naszego Orlika. Pamiętacie jeszcze jak wyglądał teren szkoły w trakcie jego budowy? Polecamy krótki materiał wideo autorstwa Macieja Kościelskiego (absolwent VI LO). Zapraszamy do obejrzenia.