W środę (29 listopada br.) odbędzie się w godz. 15:00-16:00 etap szkolny konkursu "Zmagania z genetyką". Miejsce: sale 61, 62 i 64.

Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję mikołajkową dla potrzebujących Polaków na Wileńszczyźnie. Akcja organizowana jest przez Europosłów, Radnych Miasta, MOEN oraz bydgoskie szkoły. Zbieramy: słodycze, żywność o przedłużonej trwałości, artykuły papiernicze, kosmetyki, chemię domową, gry planszowe. Wszystkie produkty można składać w PORTIERNI SZKOŁY do 30 listopada br.
Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na www.mikolajkowapaczka.pl, lub u Weroniki Złotowskiej z klasy 3b.

Z radością informujemy, że Beata Haracewiat (3bl) została zakwalifikowana do II etapu Olimpiady Języka Niemieckiego. Serdecznie gratulujemy.

Wszystkich uczniów zainteresowanych aktywnym udziałem w szkolnym kole wolontariatu „VILONTARIAT” zapraszamy na spotkanie organizacyjne już w najbliższą środę (22 listopada) na długiej przerwie w czytelni.

W akcji "KrVIopijcy" do Centrum Krwiodawstwa zarejestrowało się prawie 70 osób, z czego 30 zostało dopuszczonych do oddania krwi. Oprócz uczniów VI LO uczestniczyli w akcji maturzyści z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych, Zespołu Szkół Elektronicznych, IX LO, XV LO, Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz Zespołu Szkół Plastycznych, którzy o akcji dowiedzieli się za pośrednictwem plakatów lub strony na Facebook'u. Wszyscy uczniowie, którzy z różnych powodów nie mogli okresowo oddać krwi, zadeklarowali, że oddadzą w najbliższym możliwym terminie, a niektórzy uczniowie, aby nie czekać w kolejce, udali się do Centrum Krwiodawstwa.
Akcja okazała się wielkim sukcesem, nie tylko dlatego, że zebrane zostało 13.5 l krwi, ale też dlatego, że została zwiększona świadomość o możliwości bycia dawcą wśród młodszych uczniów, którzy entuzjastycznie reagowali, na propozycję bycia Honorowym Dawcą Krwi w najbliższej przyszłości (po ukończeniu 18 roku życia).
Poza stroną szkoły, akcja promowana była za pomocą plakatów, ogłoszeń, strony na Facebooku i w materiale w Zbliżeniach. Relacja fotograficzna z wydarzenia w zakładce Galeria.

Wyróżnienie

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że VI Liceum Ogólnokształcące im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017".

Patronat