Ogromny sukces uczniów VI LO! - zaktualizowano

Opublikowano: 2022-06-24 13:00, Numer artykułu: 55526 , Autor: A.Sajna

Z dumą ogłaszamy, iż dwoje uczniów VI LO zdobyło stypendium w unikatowym projekcie Queen Hedvig Scholarship skierowanym do uczniów najlepszych liceów ogólnokształcących oraz techników w Polsce. Projekt polega na przyznaniu uczniom stypendiów w formie wyjazdu do Doliny Krzemowej w Kalifornii,  gdzie będą mieli okazję poznać najbardziej innowacyjne firmy i laboratoria na świecie m.in. Uniwersytet Stanford, SRI International, NASA, a także inne nowatorskie korporacje ze Stanów Zjednoczonych. Co więcej, uczniowie zdobędą bezcenne doświadczenie, poznają możliwość rozwoju swoich umiejętności w przyszłości oraz zapoznają się z kulturą amerykańskich studentów.

Joanna Popielewska (3e4) oraz Bazyli Kempczyński (2d) zmierzyli się z wymagającą 2-etapową rekrutacją, w której wykazali się znakomitą umiejętnością komunikacji w języku angielskim, zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej, pokonując wielu innych utalentowanych kandydatów. Dołączyli tym samym do grona najlepszych uczniów z różnych stron Polski, w tym z Warszawy, Poznania czy Wrocławia. Poziom II etapu rekrutacji był niezwykle wysoki, dlatego tym bardziej rozpiera nas duma z powodu sukcesu Joanny oraz Bazylego. Gratulujemy!

Wiadomość z ostatniej chwili: Antoni Cieciura (3e4) decyzją sponsora został Stypendystą Queen Hedvig Scholarship! Serdecznie gratulujemy!