Job shadowing w VI LO - wizyta gościa z Francji

Opublikowano: 2024-05-07 09:36, Numer artykułu: 82622 , Autor: A.Sajna

 

Od 18 do 23 kwietnia 2024 już po raz drugi w ramach akredytacji Erasmus+ gościliśmy w VI LO Pana Guillaume Delhommeau z L'Ecole Hôtelière du Lycée Funay Hélène Boucher z Le Mans. Głównym celem mobilności był rozwój kompetencji w zakresie języka angielskiego, stąd też program pobytu obejmował udział w lekcjach angielskiego, obserwację pracy nauczycieli informatyki, muzyki i fizyki.  

Nie mogło zabraknąć również czasu na aktywności kulturalne. Pan Delhommeau, wspólnie z młodzieżą z VI LO i Colegio Nuestra Señora del Huerto zwiedził Muzeum II Wojny Światowej, spacerował po urokliwym Starym Mieście w Gdańsku i sopockim molo. 

18 kwietnia obchodziliśmy w VI LO święto Frankofonii, uroczystość promującą kulturę i język francuski, w czasie której gość przedstawił prezentację poświęconą kuchni francuskiej. Jednym z kluczowych punktów programu była też wizyta w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom za pomoc w organizacji pobytu Pana Delhommeau w Polsce.