Nasi uczniowie w półfinale III edycji Solve for Tomorrow

Opublikowano: 2023-11-28 08:01, Numer artykułu: 75627 , Autor: A.Sajna
Z radością informujemy, że zespół w składzie Sebastian Knociński (2a), Igor Chwaliszewski (3a), Maciej Jazdon (3a) i Kamil Sikora (3a) zostali zakwalifikowani do półfinałów  III edycji Solve for Tomorrow, którego organizatorem jest firma Samsung. Program skierowany jest do młodych ludzi, którzy są wrażliwi na kwestie związane z wyzwaniami współczesnego świata, otwarci na zmiany i chcą mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Ich zadaniem było zaproponowanie nieszablonowego pomysłu związanego z jednym z czterech obszarów: zdrowiem, bezpieczeństwem, klimatem lub integracją.
Wpłynęła rekordowa liczba 252 zgłoszeń! Spośród nich jury wybrało 30 półfinałowych zespołów z 12 województw, które w kolejnych miesiącach będą pracować nad swoimi pomysłami przy pomocy metodologii myślenia projektowego Design Thinking. 
Nasi uczniowie przygotowali pomysł w obszarze zdrowie. Będziemy na bieżąco informować społeczność szkolną o kolejnych działaniach projektowych zespołu, licząc na Wasz doping i wsparcie!