Nauczyciele z Lycée Gabriel Guist’hau z Nantes w VI LO

Opublikowano: 2024-03-28 11:48, Numer artykułu: 80930 , Autor: A.Sajna

 

Od 25 do 27 marca 2024 roku VI LO miało przyjemność gościć Panią Corinne Le-Tenier i Panią Sylvię Delahaye, pedagoga szkolnego i pielęgniarkę z naszej szkoły partnerskiej z Francji w ramach programu obserwacji pracy Erasmus+.

Program pobytu obejmował szereg rozmów z dyrekcją szkoły, nauczycielami wspomagającymi, pedagogiem szkolnym, pedagogiem specjalnym i psychologiem oraz szkolną pielęgniarką. Odbyła się lekcja pokazowa pierwszej pomocy oraz spotkanie z nauczycielami biblioteki, opiekunami Samorządu Uczniowskiego i przedstawicielką wychowawców. Nasi goście mieli też okazję spotkać się z uczniami VI LO. Odbyła się lekcja wychowawcza w języku angielskim, spotkanie z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego, Kółka Psychologicznego i klas maturalnych. Wszystko przy wsparciu nauczycieli języka francuskiego i angielskiego w roli tłumaczy. 

Obie panie miały też okazję odwiedzić Gdańsk, Toruń i oczywiście Bydgoszcz, gdzie, oprócz najpiękniejszych zakątków naszego miasta, odwiedziły Targi Edukacyjne w  Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym i Młyny Rothera, gdzie wzięły udział w spotkaniu zorganizowanym przez MOEN Bydgoszcz.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Corinne Le-Tenier i Pani Sylwii Delahaye za ich nieoceniony wkład i fantastyczną, dobrą energię oraz dla wszystkich pracowników i uczniów VI LO, którzy zaangażowani byli w organizację pobytu naszych gości.