Wizyta gości z Czech (Erasmus+)

Opublikowano: 2023-10-13 11:45, Numer artykułu: 72985 , Autor: A.Sajna

 

8 października do Bydgoszczy w ramach projektu ERASMUS+ przyjechali uczniowie Gymnázium Vodňany z Czech. Naszych gości zaprosiliśmy do uczestnictwa w grze miejskiej, dzięki której mogli poznać Bydgoszcz. Pod opieką prof. Joanny Lisewskiej i uczniów VI LO odwiedzili m. in Młyny Rothera, Wyspę Młyńską, czy Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie wzięli udział w warsztatach mydlanych.

W poniedziałek prof. Małgorzata Kozłowska poprowadziła zajęcia integracyjne, na których uczniowie polscy i czescy mogli się lepiej poznać. Odbyły się też lekcje niemieckiego z prof. Adrianem Sajną i angielskiego z prof. Łukaszem Kiersznickim, a po południu grupa udała się do Wyjścia Awaryjnego.

Niewątpliwie najważniejszym punktem programu było spotkanie w auli, w czasie którego uczniowie z Vodňan opowiedzieli nam o swojej szkole, mieście i kraju, oraz zaprosili uczniów z klas pierwszych i drugich do wspólnego mazurka.

Grupa z Czech będzie z nami do piątku, dziś czekają ich lekcje matematyki z prof. Michałem Wenderlichem, angielski z prof. Rafałem Schaffrathem i wizyta w ogrodzie botanicznym UKW z prof. Agnieszką Mądzielewską-Jagodzińską. Dzień zakończy się spacerem po Bydgoszczy z angielskojęzycznym przewodnikiem. A wszystko to w ramach #ErasmusDays, które cała Europa świętuje w tym roku od 9 do 14 października.