Wizyta grupy z Hiszpanii

Opublikowano: 2024-05-07 09:41, Numer artykułu: 82623 , Autor: A.Sajna

 

22 kwietnia 2024 VI LO przywitało w swoich progach grupę uczniów i nauczycieli z Colegio Nuestra Señora del Huerto z Pampeluny. Goście z Hiszpanii spędzili u nas niezapomniany tydzień pełen edukacji, zabawy i nowych doświadczeń w ramach akredytacji Erasmus+. 

Rozpoczęliśmy od lekcji angielskiego i gry miejskiej, podczas której uczniowie mogli odkryć uroki naszego miasta i bliżej się poznać. Następnego dnia grupa projektowa wybrała się do historycznego Gdańska i urokliwego Sopotu. Środa była dniem muzeów; uczniowie odwiedzili Młyny Rothera i Muzeum Farmacji Apteka pod Łabędziem, oraz wzięli udział w lekcji biologii w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Ogrodzie Botanicznym w Myślęcinku. Czwartek to głębsze zanurzenie się w język i kulturę hiszpańską. Odbyły się łączone lekcje języka hiszpańskiego i angielskiego z uczniami z klas prawno-lingwistycznych, lekcja muzyki w języku hiszpańskim i wspólne tańczenie belgijki, poloneza oraz tradycyjnych tańców hiszpańskich na orliku. Tego samego dnia odbyły się też warsztaty psychologiczne przygotowane zgodnie z programem realizowanego w obu szkołach projektu eTwinning “BienEtrErasmusPlus.” Po tym bardzo intensywnym dniu, uczniowie skosztowali najlepszych bydgoskich lodów w Cafe Primo i mieli czas na chwilę relaksu na lodowisku. Ostatni dzień wymiany to jeszcze więcej języka angielskiego, działania na platformie eTwinning, prezentacja TED Talk przez zespół projektowy “Speak&Act’, ewaluacja i czas wolny z rodzinami. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom i rodzicom za wkład w realizację pobytu gości, a uczniom i opiekunom z Hiszpanii za ich pozytywną energię. Nie możemy doczekać się rewizyty w Pampelunie w przyszłym roku szkolnym, gdzie będziemy mogli kontynuować naszą przygodę z kulturą hiszpańską i budować jeszcze silniejsze więzi między naszymi szkołami.