Wizyta grupy z Włoch

Opublikowano: 2024-05-06 13:04, Numer artykułu: 82587 , Autor: A.Sajna

 

Od 8 do 15 kwietnia 2024 gościliśmy w VI LO uczniów i nauczycieli ze szkoły Istituto di Istruzione Superiore Giovanna de Nobili z Catanzaro we Włoszech. Program wymiany stanowił kontynuację projektów eTwinning “Sustainable Schools / Ecoles Durables” i “Wellbeing / BienEtrErasmus+” i był bogaty w różne aktywności.  

Goście wzięli udział w grze miejskiej Actionbound, która pozwoliła im odkryć uroki centrum Bydgoszczy w dynamiczny i interaktywny sposób oraz odwiedzili Młyny Rothera i Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Myślęcinku. Nie zabrakło również czasu na integrację i lekcje w VI LO. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach angielskiego i francuskiego, informatyki i WF oraz warsztatach poświęconych zdrowiu psychicznemu. Odbyły się zajęcia w sali komputerowej, w czasie których uczniowie z Polski i Włoch wspólnie pracowali na Twinspace projektu.

Bardzo ważnym wydarzeniem wymiany był Europejski Tydzień Młodzieży, który obchodziliśmy w piątek 12 kwietnia. W tym dniu odbyła się debata oksfordzka na temat roli programu Erasmus+ w kształtowaniu inteligencji emocjonalnej młodzieży. 

Poza Bydgoszczą, goście odwiedzili Toruń, a w nim Dom Mikołaja Kopernika i Muzeum Piernika oraz Gdańsk i Sopot, gdzie poznali historię miasta, odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej i molo w Sopocie. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom, rodzicom i partnerom zagranicznym za udział w projekcie.